Čaje

V naší nabídce najdete čaje české značky BIOGENA    

Historie firmy

V roce 1991 v   Českých Budějovicích vznikla společnost Biogena CB, spol. s r.o. V této době měla jen tři zaměstnance. Veškerá výroba, jejímž základním prvkem bylo deset druhů čajů a bylinných koupelí, byla prováděna manuálně.  Postupem doby rostl obrat firmy a počet pracovníků se zvyšoval až na dnešních 80. 
Tea2O 


Výběr těch nejlepších čajů v kombinaci s léčivou bylinou Vám přinese nezapomenutelný zážitek nejen v chladných dnech.

Brusinka & Pitaya

Blahodárné účinky Brusinky spojené s tropickou Pitayou (jinak také Dračí ovoce). Plody Pitaye by se chuťově daly přirovnat ke směsi angreštů a vodního melounu. Pitaya obsahuje množství vlákniny, vitaminu C a minerálů. Brusinky  obsahují hodně vitamínu C, řadu organických kyselin, třísloviny stejně jako provitamín A i další antioxidanty.

Zázvor & Mandarinka

Zázvor pozitivně ovlivňuje naše zažívání a pomáhá odbourávat tuk. Pomáhá při chřipce a nachlazení, bolestech hlavy a stavech napětí. Obsahuje vitamín A, který podporuje ostrý zrak. Mandarinka díky bohatému zdroji vitamínu C zvyšuje naší odolnost vůči infekcím, pozitivně ovlivňuje vznik červených krvinek a reguluje vznik krvinek bílých.

Hruška & Maca

Kombinace Hrušky a prastaré léčivé bylinky Maca z peruánských And. Maca má výrazný účinek na zlepšení fyzické a psychické výkonnosti, prodloužení života a především pro významný vliv na reprodukční zdraví. Hruška díky obsahu vitamínu B, posiluje naše nervy. Pomáhá při štěpení tuků, sacharidů a bílkovin z potravy. Vitamín B účinkuje proti stresu a migréně.

Vinná réva & Withania

Spojení Vinné révy a léčivé rostliny Withaya pocházející z Indie, ale také z Afriky či oblasti Středomoří.  V Ayurvedě , se kořeny W. somnifera používají k přípravě léčivých směsí. Mají afrodiziakální, uklidňující, omlazovací a život prodlužující vlastnosti. Hrozny vinné révy obsahují vitamín C a skupinu vitamínů B (kromě B12), které jsou důležité pro metabolismus sacharidů, dobré nervy a mozek.

Bambus & Mango

Bambus je hojně využíván pro svůj obsah kyseliny křemičité (takzvané bambusový cukr), která je obsažená v bambusových stéblech a stává se tak žádaným lékem na astma. Mango je výtečným zdrojem vitamínů A, C, beta karotenu, draslíku a vlákniny. Vitamín A podporuje ostrý zrak naproti tomu vitamín C pomáhá chránit proti infekčním onemocněním.

Broskev & Bacopa

Indická ayurvedická bylina Bacopa je používána jako nervové tonikum, především k léčbě nespavosti a nervového napětí. Broskev je bohatým zdrojem celé řady vitamínů a minerálů, které pozitivně působí na duševní poruchy člověka.
Každý ze zde přítomných čajů se dá zakoupit  samostatně, v balení  (20 x 2,5 g) 

Majestic Tea - luxusní porcované čaje


Nová luxusní řada výjimečných spojení chutí a vůní čajů MAJESTIC Tea

Noni & Švestka

Výjimečné spojení čerstvých švestek a exotického Noni. Noni díky svému původu z Tichomoří získalo pojmenování Havajský zázrak. Napomáhá k posílení imunity. Je vhodné pro regeneraci a vitalizaci těla. 

Aloe Vera & Ostružina

Výjimečné spojení chuti zahradních ostružin a léčivé Aloe. Aloe capensis, původem z dálné subtropické Afriky je prospěšná pro detoxikaci organismu, má vysoké antibakteriální účinky.

Goji & Limetka

Výjimečné spojení chuti čerstvě natrhaných citrusových plodů, doplňené o exotické Goji. Goji je zdrojem vitamínů a stopových prvků. Je dobrým podpůrným prostředkem k dlouhověkosti, síle a potenci.

Acerola & květ Bezu

Chuť spojující výjimečné vlastnosti bezinky a exotických plodů Aceroly. Tropická třešeň z Karibiku, jak také jinak nazýváme Acerolu, představuje vitamínovou bombu mezi ovocem, obsahuje 30x více vitamínu C než citron.

Bílý čaj & Granátové jablko

Výjimečná jemná ovocná chuť vybraného čínského bílého čaje se snoubí s příjemnou vůní granátového jablka. Bílý čaj se vyznačuje velmi vysokým obsahem antioxidantů a příznivým harmonizačním působením na metabolismus.

Aloisie & Citronela

Výjimečné spojení bylinných složek & Aloisie trojlisté je vhodné ke zklidnění , uvolnění a harmonizaci organismu. Aloisie upravuje zažívání, napomáhá ke zklidnění psychiky, zmírňuje stres.

Fantastic Tea - Luxusní porcované čaje


Ovocné čajíky, které vnesou kouzlo do Vašeho domova

Borůvka & Rakytník

Luxusní čaj představuje unikátní spojení lahodné ovocné chuti lesních borůvek a příznivých účinků rakytníku řešetlákového. Rakytník obsahuje vysoké množství vitamínu A, C, E, jejichž kombinace napomáhá snižovat hladinu cholesterolu v krvi a posiluje celkovou imunitu organismu.

Fruit MIX

Luxusní ovocno-bylinné čaje Fantastic Tea představují unikátní spojení lahodné ovocné chuti a příznivých účinků léčivých rostlin. V balení najdete mix nabízených ovocných čajů z řady Fantastic Tea.

Jablko & Echinacea

Luxusní čaj představuje unikátní spojení lahodné ovocné chuti šťavnatého jablka a příznivých účinků třapatky nachové, která se používá k prevenci infekčních onemocnění a celkovému posílení imunity organismu.

Jahoda & Ginkgo

Luxusní čaj představuje unikátní spojení lahodné ovocné chuti čerstvě natrhaných jahod a příznivých účinků jinanu dvoulaločného. Jinan zlepšuje prokrvení končetin, stimuluje mozkovou činnost, má pozitivní vliv na pamět, schopnost koncentrace a celkovou vitalitu organismu.

Jasmine Green

Luxusní čaj představuje harmonické spojení směsi nejkvalitnějších zelených čajů a jasmínových květů. Vyvážená chuť a jemná vůně nálevu potěší ve chvílích pohody a povzbudí při únavě.

Pomeranč & Ženšen

Luxusní čaj představuje unikátní sojení lahodné ovocné chuti zralých pomerančů a příznivých účinků ženšenu. Ženšen obsahuje komplex látek, které přispívají k revitalizaci a harmonizace celého organismu a tím oddalují stárnutí.

Višeň & Máta

Luxusní čaj představuje unikátní spojení lahodné ovocné chuti divokých višní a příznivých účinků máty peprné. Máta podporuje trávení, zlepšuje soustředění a navozuje dobrou náladu.

Biogena Tea - prémiová kolekce ovocných čajů s příchutěmi


Vrcholová řada prémiových čajů Biogena snoubí kvalitní suroviny, výjimečný design a nezapomenutelnou chuť. Nechte se okouzlit variací skvělých chutí a vůní.  

Rebarbora & Rakytník

Rebarbora pocházející z Číny a oblasti Tibetu, nyní je ve velké míře pěstována u nás. V čerstvém stavu je využívána pro obsah řady vitamínů B.

Malina & Camu Camu

Camu Camu pocházející z Peru je v přírodě bohatým zdrojem vitamínu C a tvoří skupinu silných antioxidantů. Podobnými vlastnostmi se také pyšní malina.

Meruňka & Nopál

Před 4000 lety již pěstována v Číně, je Meruňka bohatým zdrojem vitamínu C. Oproti tomu staří Mayové začali již ve své době do jídla přidávat zázračnou rostlinu Nopál, prospěšnou hlavně jako silný antioxidant.

Moruše & Mangostan

Moruše je využívána již od středověku jako výborný zdroj vitamínu C, obsahující resveratrol, antioxidant se silnými detoxikačními účinky. Mangostan je hojně využíván domorodci v pralesích Asie, čerstvé plody jsou významným zdrojem řady antioxidantů.